Často kladené dotazy

Co je to AML/CFT?

Zjistili jsme, že naše společnost je povinnou osobou dle AML zákona. Musíme vypracovat písemná pravidla (systém vnitřních zásad a Hodnocení rizik) pro AML/CFT prevenci? A v jaké lhůtě?

AML povinnosti jsme bohužel zanedbali, nicméně chceme to co nejdříve napravit. Hrozí nám nějaká sankce nebo pokuta?

Provedli jsme takzvanou "převzatou identifikaci", kdy pro nás klienta identifikovala spolupracující osoba v zastoupení na základě smlouvy. Při kontrole jsme zjistili, že klienta vedeme jako řádně identifikovaného, ale nemáme žádné záznamy či dokumenty o průběhu identifikace. Může zástupce dostat pokutu za to, že nám podklady nepředal?

Existuje nějaký veřejně přístupný seznam politicky exponovaných osob, tzv. PEP?

Jako platební prostředek přijímám kryptoměny (virtuální aktiva). Jsem povinnou osobou podle AML zákona?

Mám živnostenské oprávnění č. 81 "Poskytování služeb spojených s virtuálním aktivem", ale fakticky žádnou takovou činnost nevykonávám. Jsem povinnou osobou podle AML zákona?

Mám živnostenské oprávnění pro "Činnost účetních poradců, vedení účetnictví a vedení daňové evidence", ale fakticky žádnou takovou činnost nevykonávám. Jsem povinnou osobou podle AML zákona?

Prodávám nemovitost za cenu přesahující 7 mil. Kč, musím identifikovat kupujícího, prověřit zdroj peněz, ze kterých platí kupní cenu, a plnit další AML povinnosti?

Provedli jsme jednorázově Initial Coin Offering (tzv. ICO), případně Initial Exchange Offering (IEO) anebo jinou emisi virtuálního aktiva, znamená to, že je naše společnost tzv. povinnou osobou a musíme plnit AML povinnosti?

Kdo je to "skutečný majitel obchodu" (tzv. Underlying Customer)?

Ochrana osobních údajů a cookies

Pro lepší výkon používají tyto stránky cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Přijmout a zavřít